Logo २०८१ साउन ६ आइतबार
न्यूयोर्कमा लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री डिल्ली चौधरीसँग ‘मिटिङ एण्ड ग्रिटिङ’ सम्पन्न

न्यूयोर्कमा लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री डिल्ली चौधरीसँग ‘मिटिङ एण्ड ग्रिटिङ’ सम्पन्न


infotainment प्रकाशित मिति : सोमबार, मंसिर ४ २०८०

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्रि डिल्ली बहादुर चौधरीसॅग न्यूयोर्कमा “मिटिङ एण्ड ग्रिटिङ” कार्यक्रम सम्पन्न केही समय अमेरिकाका भ्रमणमा रहेका लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्रि डिल्ली बहादुर चौधरीसॅग न्यूयोर्कमा रहेका नेपालीको “मिटिङ एण्ड ग्रिटिङ” कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ कार्यक्रमको आयोजना नेपाल आदिवासी जनजाति महिला महासॅघ अमेरिका ( फिवना) ले गरेका हुनि भने कार्यक्रमको संयोजनकारी भूमिका हामी नेपाली ग्लोबलका अन्तर्राष्ट्रिय प्रबक्ता तथा सामाजिक अभियान्ता केशब राई र थारू एण्ड प्रेण्डस सोसाइटिका बरिष्ठ उपाध्यक्ष दिपक चौधरीले गरेका हुन् ।

न्यूयोर्कको ज्याक्सन हाइटमा सम्पन्न उक्ट मिटिङ एण्ड ग्रिटिङ कार्यक्रममा न्युयोर्क सिटीका मेयर एरिक एडमका सल्लाहकार नवराज केशी, एनआरएन न्यूयोर्क च्यापटरका अध्यक्ष हेमन्त मल्ल, आदिवासी जनजाति महासॅघ अमेरिका (फिप्ना) की महासचिब टोमा लामा Prabasi nepali Ekta much ka past president Tek Gurung tamang society of America president Buddhiman Tamang लगायत न्यूयोर्कमा रहेका बिभिन्न सॅघ सॅस्थाहरूका अध्यक्ष, प्रतिनिधीहरू, पत्रकारहरू लगायत नेपालको पहिचान संग सॅधै नजिक रहेका ब्यक्तित्वहरूको उपस्थित रहेको थियो ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रमुख अतिथि मुख्यमन्त्रि तथा सामाजिक अभियान्ता चौधरीले आफुले जीवनमा भोगेका अनुभबहरू र नेपालमा रहेका कमैया प्रचलनलाई उन्मुक्ति गर्नका लागि आफुले खेलेका भूमिकाबारेमा स्पष्ट पारे । त्यसैगरि नेपालका आदिवासी जनजातिहरूको प्रसॅगमा बोल्दै मन्त्री चौधरीले अहिले संसारभर छरिएर बसेका नेपालका आदिबासीहरू सॅस्कार र सॅस्कृतिमा संरक्षणमा लागेका तर तिनै सॅसार सॅस्कृतिलाई कसरी सेल गर्न सकिन्छ भन्ने सोचको जनचेतना सबैमा आइनसकेकोले यस तर्फ सबैको ध्यान जानुपर्छ भन्नेमा जोड दिए ।

सोही क्रममा नेपाललाई पैसाको आबश्यकता नभएर उपयुक्त सर सल्लाह र ज्ञानको आबश्यकता रहेकोले नेपालभन्दा बाहिर रहेका सम्पूर्ण नेपालीहरू संगै जोडिएर अघि बड्नुपर्ने आबश्यकतामाथिपनि जोड दिए । कार्यक्रममा बिभिन्न सॅघ सॅस्थाका प्रतिनिधिहरूलेपनि नेपालसॅगको सहकार्यमा जोडिनका लागि आफुहरू सॅदैब तयार रहेको प्रतिकृया दिएका थिए भने स्वच्व छबि रहेकाहरूलाई फसाउने अनेकन प्रयासहरू हुनाले यसबाटपनि सचेत रहनका लागि आग्रह गरेका थिए । कार्यक्रममा हामी ग्लोबलनेपालीको अन्तराष्ट्रिय प्रबक्ता केशब राइले मुख्य मन्त्री चौधरीलाई स्वागत गर्दै नेपालको तराई क्षेत्रमा हुने बाडी प्रकोप लगायत भुकम्म जस्ता अनपेक्षित प्रकोपबाट भइरहेको मानबीय र प्रकृतिक क्षतिलाई रोक्नका लागि आधुनिकयुगको बैज्ञानिक प्रबिधिहरूको प्रयोग गर्नका लागि सुझाब पेस गरे ।

सोही अवसरमा सभापतिको आसनबाट धन्यबाद मन्तब्य दिॅदै आयोजक सॅस्थाकी अध्यक्ष इन्दिरा चोङबाङले नेपालमा हुने दाइजो प्रथा, छउपडी प्रथा लगायत अज्ञनता र अशिक्षाको कारण अकालमै ज्यान गुमाउॅदै आएका महिलाहरूको मुक्तिको लागि न्यायोचितरूपमा पर्रिबर्तन ल्याउनकोलागि मन्त्रि समक्ष आग्रह गरिन् । कमैया मुक्तिको एक युग पुरूषको हैसियतले नेपालमा महिलामाथि हॅुदै आएको बिभेदलाइ पनि सम्बोधन गर्नको लागि उनको आग्रह थियो । कार्यक्रम आयोजक सॅस्थाकी उपाध्यक्ष मैनासेन बज्रचार्यले सॅचालन गरेकि थिइन् भने सॅस्थाकै सदस्य मैया तामाङले आगन्तुकलाई स्वागत गरेकी थिइन् । बिभिन्न ब्याक्तित्वहरूको स्वागत र शुभकामना सहित अन्तरक्रिया कार्यक्रम मार्फत कार्यक्रमको अन्त्य भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस

सम्बन्धित समाचार
ट्रेन्डिङ
चर्चित
ताजा अपडेट

हाम्रो बारेमा

इन्टरनेटसँग जोडिएको पत्रकारिता मानव समाज तथा व्यक्तिका अभिन्न अंगको रूपमा स्थापित भइसकेको छ ।

हाम्रो टिम

अध्यक्ष : भलकाजी राई
संस्थापक सम्पादक : गेल्जेन शेर्पा
सम्पादक : एस. थुलुङ
फोटो पत्रकार : लोक बहादुर राई
बजार प्रतिनिधि : चर्ण कुमारी राई
संवाददाता :
-इन्द्र कुमारी राई
-सुमन राई
आईटी: प्रकाशचन्द्र जाेशी

सम्पर्क

ठेगाना : कपन, काठमाडौं
Email : infotainmentnepal1122@gmail.com
Phone: 9851135525
Mobile : 9843746072, 9851057920
9843591809
सूचना विभाग दर्ता नम्बर : २९६८/ २०७८/७९

सामाजिक सञ्जाल

All right reserved by- Solu sarokar Media Pvt. ltd.  |  Site by : SobizTrend